środa, 24 kwietnia 2013

Blond & rude

heloł 
Dzisiaj post:
Dlaczego ludzie oceniają kogoś po kolorze włosów?

Blond-jest wiele na ten temat kawałów i żartów,ze są one głupie,bezmyślne,zapatrzone w siebie,egoistki,lalunie,plastiki,chcą żyć w wygodzie,liczy się tylko kasa itd.Każdy z nas nie jeden raz pewnie czytał jakiś kawal o głupiej blondynce,która sobie coś zrobiła,który zapamiętał i przekazywał dalej.Sama jestem blondynką i przyznam ze tez czytam te kawały,rozbawią,ale zastanawiam się dlaczego ludzie akurat upatrzyli sobie ten kolor włosów do żartów? Że się wyróżnia i nie jest jaki jak wszystkie szarobury. Nie wszystkie blondynki są głupie tak jak myślą niektórzy.Czy oni zastanowili się chociaż trochę jak one musza się czuć? W szkole już kilka razy słyszałam jak ktoś kogoś głupotę porównywał do blondynki i czułam się urażona,dlatego starałam się jak najlepiej pisać kartkówki itd żeby ludzie nie myśleli o blond jak o jakiś pustakach,ale stwierdziłam,że dlaczego ja mam się uczyć jak nie wiem co, tylko dlatego żeby ludzie zobaczyli ze jedna na ileś tam nie jest wcale głupia i zapatrzona w siebie i oni i tak będą mieli swoje zdanie a te żarty i tak będą to wszystko podsycać.


Rudy-dużo osób twierdzi ze co rude to fałszywe,ja się z tym nie zgodzę.Każdy może być dwulicowy i fałszywy nie ważne jaki ma kolor włosów.Liczy się to co w głowie a nie na niej.Dlaczego znów ludzie upatrzyli sobie taki oto kolor włosów do kpin? To dlatego że się różni? Niech się przefarbują i też będą widoczni i przynajmniej jak inni będą się z niego śmiać to zobaczy co robił innym. Różnią się nie mają jak wszyscy ciemnych włosów i dlatego niektórzy uważają że są gorsi.Nie powinno tak być,to może każdego zranić,bo idąc ulicą usłyszy:  'o idzie fałszywy rudzielec'.Ludzie i tak będą myśleć że to tylko dla żartów ale ta 2 osoba nie odbierze przypadkiem tego żartu.Słowa ranią czasem bardziej niż czyny! 

Wiem ze czasem te kawały są na prawdę śmieszne ale nie urażajmy kogoś przez to mówiąc: 'ty blondynko' jak on ma np kolor włosów czarny i ma dobre oceny.Tak czy inaczej nie przezywajcie innych.

Wyraź swoje zdanie w komentarzu na ten temat chętnie przeczytam. :


11 komentarzy:

 1. Taak, mam rude włosy i ludzie z mojej szkoły mówili do mnie ''rudizelec'' itp . nie przejmowałam się, i sie odpieprzyli . Teaz wszyscy mnie lubią i nie zwracają uwagi na mój kolor włosów .

  http://sardynka-drunia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak już z ludźmi bywa!
  Ja patrzę na charakter. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się jednak trochę z tymi stereotypami zgodzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądra notka.;)
  Zostałaś nominowana do tagu o wiośnie. :)
  Więcej informacji u mnie na blogu..http://w-pogonizamarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. u nas tak się już po prostu już przyjęło, tak samo jest z imionami iel razy usłyszę,że Marta grzechu warta albo Marta to wredna/fałszywa.
  Tak już jest,niestety jest to przykre ale co zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie :) Też często czuję się z tego powodu urażona, nie powinno oceniać się ludzi po takich rzeczach jak kolor włosów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam sądze, że Blondynki nie są głupie.; )

  OdpowiedzUsuń
 8. dokładnie . Moim zdaniem takie ocenianie jest idiotyczne .

  www.truskawkowapatii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem ruda i jestem z tego dumna :) Choć myślę, że większość osób ma do tego dystans. Często sobie żartujemy, że rude to wredne i w sumie w moim przypadku to prawda :P Oczywiście nie powinno się patrzeć na kolor włosów, lecz na osobowość :) Pozdrawiam i bardzo ciekawy post, obserwuję :)

  mazidla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. super post i temat ;) stereotypy krążą wszędzie, nie ma co na to zwracać uwagi.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz ♥