środa, 10 kwietnia 2013

Krzywdzą z nudy?


hei 
W tym poście nie będę Wam pisać o moim codziennym dniu,tylko chciałabym poruszyć temat,który tyczy się mojej szkoły jak i chyba innych,dokładnie przemoc słowną.Chodzi mi o wyśmiewanie,kpiny.Są ludzie,którzy uważają się za lepszych bo,palą,przeklinają,piją,są aroganccy,mają dużo znajomych,a ci,którzy tak nie robią są spokojni,nie wdają się w bójki,są przez nich uznawani za gorszych.Nie wiem dlaczego tak jest.Co im przeszkadza,że wszyscy nie są tacy jak oni ,wolą mieć jedną przyjaciółkę,być pochwalanym za zachowanie,oceny.Robią to bo im się nudzi? Jak nie mają co do robienia,albo mają jakieś zaburzenia to niech idą pobiegać,albo do lekarza,krzyżyk na drogę.Znajdują sobie taki obiekt kpin i jedna osoba X gada,tamta Y jest nieśmiała odpowiada,ten 'oprawca X' odwraca się do tych kolegów i razem się śmieją.To pomyślcie jak ta osoba Y musi się czuć.Albo głupio X się pyta gdzie kupiłaś/eś bluzkę,fajna? Y ,odpowiada a tamci w śmiech.Przez takie zachowanie chcą być w tej grupie zauważeni,chcą się wyróżnić?Ale dlaczego kosztem innych? Takie osoby pokrzywdzone w jakiś sposób mogą wtedy cierpieć.
Nie chcą już dalej znosić takich żartów i też stają się tacy jak tamci.Ale,żeby się nie zmieniać po prostu nie reagujmy na takie zachowanie,nie odzywajmy się,uznajmy,że ich wcale nie ma.Może się znudzą,jak nie przestaną zgłośmy to do kogoś,na pewno znajdzie się osoba co pomoże.Wiedzmy,że nie jesteśmy sami a na takich chojraków znajdzie się sposób.
Może jakieś ważne punkty zapomniałam tutaj napisać,ale możecie dodać oczywiście swoje słowo co sądzicie.  

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dlaczego oni to robią? Jak temu zapobiec?
:)

12 komentarzy:

 1. Moja klasa na szczęście nie jest taka ♥ Chociaż czasami potrafią się wyśmiewać, ale to jest raczej takie na tle żartów i nie jest zbyt "dotykające".  electro-bananek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. takie osoby niestety nie myślą o drugiej osobie. najprawdopodobniej te osoby są zazdrosne lub mało dowartościowane. sama miałam ten problem w podstawówce. dlatego cieszę się że mam to za sobą. wspłóczuje takim osobom.
  http://attka-attkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie takie zachowanie jest idiotyczne, chociaż bardzo częste w naszych czasach. Miałam taką sytuację, ale próbowałam ignorować. Jednak nie jest to takie proste. Napisać łatwo, ale potem zrobić to, trudno. Robią to, ponieważ tak jak ty napisałaś, nudzi im się. Plus to, że chcą być zauważeni poprzez dokuczanie słabszym. Ignorować, opowiedzieć wszystko rodzicom. Opowiadanie o takich sprawach rodzicom, nie jest słabością, wręcz przeciwnie, nie boimy się na prawdę powiedzieć. Ja powiedziałam, mama mi pomogła! ;3 Ślicznie wyszłaś na tych zdjęciach! ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm u mnie w szkole jest chyba trochę inaczej , a przynajmniej ja trzymam się w grupię , gdzie raczej palenie , picie , czy zażywanie narkotyków nie sa powodem do dumy , i gorsze sa raczej te osoby ktore to robią . Oczywiście zawsze i wszędzie zdarzają się wyjątki ale najlepiej to po prostu olać . Jeśli oni widzą że się tym przejmujesz , to bardziej ich to nakręca. Trzymaj się osób , które akceptujesz ty i oni ciebie wtedy łatwiej będzie ci to przetrwać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może robią to, bo tak na prawdę nikt ich nie lubi? I znajdzie się taki jeden co to zacznie, drugiemu się to spodoba, bo nikt takiemu nie próbował wygarnąć, a następni to już 'z przymusu' żeby skończyły się te kpiny wolą iść na łatwiznę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, piszesz naprawdę mądrze!
  Śliczne zdjęcia.
  Też jestem przeciw przemocy. I słownej, i fizycznej.
  Obserwuję.

  girls-trio.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. wiesz, z takimi ludźmi trzeba sobie umieć radzić, bo później wejdą Ci na głowę. hejterzy albo Ci zazdroszczą, myślą, że są lepsi lub po prostu sprawia im to chorą satysfakcję. nie zwracaj uwagi - to moja rada. oni byli, są, będą. ale trzeba umieć odwrócić się na pięcie, pokazać im środkowy palec i z uśmiechem iść dalej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominowałam cię do Creative Blog Award, szczegóły sprawdź na moim blogu :D

  OdpowiedzUsuń
 9. O tak! Masz zupełną rację. Nienawidzę takich osób, które myślą, że bo piją i palą są fajniejsze. Według mnie nie ma to najmniejszego sensu, a ogółem nie reprezentują sobą nic poza swoją głupotą. Także nie ma co się takim czymś przejmować. Po prostu ich olać.

  Nie wiem czy jesteś fanką Justina, ale pozwolę sobie zacytować:

  "Belieber(fan Justina), nigdy nie zniżaj swojej głowy nikomu, kto Cię krytykuje. Twoja korona nie może upaść, moja księżniczko" ~ Justin

  OdpowiedzUsuń
 10. moim zdaniem ludzie zakompleksioni obrażają innych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się z tobą, chyba najlepiej na to nie reagować, chociaż nie które teksty mogą zaboleć..
  Może robią to, żeby zaimponować komuś (chociaż nie wiem, jakim trzeba być człowiekiem, żeby mu to imponowało).. Czysta głupota :c

  OdpowiedzUsuń
 12. Ludzie którzy obrażają innch , chcą się sami dowartościować !
  Może wpadniesz? Skoemntuesz? Zaobserwujesz?
  http://mikilove47582.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz ♥