piątek, 2 listopada 2012

8.JAK MUZYKA WPŁYWA NA NASZE ŻYCIE

Hei 
Ok,wiem że straaasznie opóźniony,ale dzisiaj będzie coś o muzyce.Jak to w niedzielę,jakieś ciekawostki.
Od dawna wiadomo,że to czego słuchamy ma wpływ na nasze życie.Bardzo ważnym elementem naszego życia jest muzyka. To ona nam towarzyszy właściwie od zawsze. Muzyka jako tako nabrała pewnego określonego znaczenia dopiero kiedy wymyślono i skonstruowano pierwsze instrumenty muzyczne. Jednak muzykę możemy rozumieć też w sposób bardziej naturalny, a mianowicie będzie to szum drzew, morza, dźwięk tłuczonego szkła, pisk opon, śpiew ptaków, cięcie kartki, stukanie w klawisze komputera i wiele innych rzeczy, które wydają dźwięk. Mimo, iż wiele ludzi nie pamięta, to również będąc jeszcze w brzuchu matki słyszymy dźwięki."Z muzyką powinno być właśnie tak jak z życiem - i dobrze, i źle, i poważnie, i śmiesznie"(Jerzy Waldorff). Mam też kilka przykładów z doświadczenia moich znajomych,czyli dokładnie nie sądze zeby Rap był zły,ale w klasie u nas było spokojnie,ale gdy zaczęli chlopacy słuchac takiej oto muzyki to zaczęli byc bardziej rozgadani,i pewni siebie i z tond też skutki zachowania np.kurator.Mocniejsz muzyka i taki jakby śpiew ( darcie mordki) to nie zbyt wpływa na nasz rozwój.I dlatego najodpowiedniejsza jest muzyka klasyczna.I sama takiej nie słucham,ale wpływa bardzo dobrze na rozwój dziecka,uspokaja,ćwiczymy słuch.I jak ktoś takiej nie słucha,bo podejrzewam,że bardzo małe ilosci ludzi wiec nawet te darcie mordki nie powinno się słuchać baardzo głośno bo to źle wpływa na zdrowie i przyspiesza bicie serca,jeśli poziom dB przekroczy 150 to po 5 minutach paraliżuje działanie organizmu powodując mdłości,zaburzenia koordynacji ruchów wytwarza stany lekowe i depresyjne.A po dluzszym oddziałowywaniu moze spowodaoac smierc.Więc słuchajmy muzyki,ale z rozwagą :


(różne źródła)
Co myślisz o poście ? 


7 komentarzy:

 1. ja zazwyczaj słucham rocku , bluesa folk no i zdarza się pop . Ale nie słucham zazwyczaj muzyki XXI w . tylko raczej XX w :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Post ciekawy, ja słucham rocku, rapu, ewentualnie popu ale to tylko wybrane ^.^ Ej zagłosujesz na moim blogu? po boku mam ankietę :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Post ciekawy, spodobał mi się. Ja głównie słucham Rapu, Reagge i Dubstpu, lecz zdarza się i pop.

  xoxo :*

  http://my-life-my-inspirations.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy post :)
  Ja słucha Rocka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa notka ;)
  Obserwuję i liczę na rewanż :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy miły komentarz ♥